MaMtra

Všichni víme, co znamená mantra. Pokud opakujeme často nějaká slova, věty, zanechají v nás určitý otisk. Vryjí se nám do podvědomí. Přijímáme je za vlastní. Dodávají nám odvahu. Sílu. Naději. Stávají se součástí našeho myšlení. Našeho života.

MaMtra je:

  • jakákoliv věta od maminky, poselství, síla, energie, kterou chceme předat
  • věta, souvětí, několik slov, které je dobré opakovat při určitých situacích
  • vždy laskavá

Příklad

Například když jde ráno dítě do školy, tak mu jako poslední větu říci něco v tom smyslu: „Jsi statečná/ý a odvážná/ý. Jsi šikovná/ý a zodpovědná/ý atp. Věřte, že taková maMtra je vyvolá v dítěti pocit klidu, bezpečí, uznání, lásky. A až jednou půjde vaše dítě třeba na nějakou velkou zkoušku, přesně tato slova bude mít na paměti. Bude z nich cítit upřímnost a lásku mámy. A není větší lásky.

Pozor na nevhodné a zlé MaMtry

Jsou ale slova a věty, která nezní motivačně, ale naopak dokáží sebevědomí a odvahu dítěte ničit až dokonce zničit. A takové bychom si měly hlídat a ze svých maMter je vyřadit jednou provždy. Nejde to třeba hned, ale jde to. A stojí to za to.

Nemá cenu si vyčítat, že něco děláme špatně, že jsme na děti zakřičely, že jsme jim řekly něco nehezkého. Je potřeba s tím něco dělat. Uvědomit si to a pracovat na tom, abychom takové chyby už neopakovaly.

Přání

Ze srdce Vám přeji mnoho laskavých maMter. Kéž Vás toto slovo inspiruje. Kéž najdete čas sdílet i Vy svoji maMtru, napsat mi o ni, abych ji mohla předat dál a inspirovat další maminky.

Přečtěte si také článek na téma MaMtra s názevem: Mantra nebo MaMtra? 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *