Závislost jinak

Závislost na počítači se dá lehce zbavitLehce? Ano, lehce.Závislost na počítačích je jedno z nejčastějších témat, kvůli kterému mě maminky oslovují.Základem všeho je VHLED do této situace, pochopení dítěte, proč je pro něj počítač více než třeba lítání po venku či snad kniha.Co si nejdřív s maminkou, poté, co mi popíše její situaci, stanovíme?

Pojmenujeme, čím přesně závislost a jak moc ovlivňuje naše dítě. Určíme si plán a způsob, jak onu závislost odbourávat.A k tomu potřebujeme trpělivost. A věřte, že ji máte. A já vám ji ještě podpořím.

Hlavně nezoufejte.

Opravdu je řešení.Radím maminkám, aby způsob, který je ověřený, že nefunguje, alespoň mi to řekly všechny maminky, hodily za hlavu.Zkusily už všechno, jak se mi svěřují. Dát dětem hranice, limit doby u počítače, trest, pokud nedodrží pravidla, zákaz počítače na dané období, budíka, který když zazvoní, musí dítě dát z tabletu, telefonu či klávesnice ruce pryč, striktní dodržování známého nejdříve povinnosti, až pak zábava.

Ale můžete se poradit v poradně. Úspěch mé práce s maminkami v tomto tématu spočívá v tom, že tu zábavu si dopřeje nejdřív máma. Jak moc to dítě ocení a proč?To vše budu řešit v dalších příspěvcích.

Pamatujte VŠE JE ŘEŠITELNÉ

(s)mějte se Anna

Více o závislostech ve videu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *