Maminky, štěstí hledejte samy v sobě

Maminky, stesti hledejte samy v sobeK večeři klidně suché brambory, jen mít šťastnou mámu aneb Proč být pozitivní?

Neměla jste i vy někdy pocit, že vše bude lepší, snazší, až děti vyrostou? Co vše bude lepší? Smířila jste se s tím, že teď toho je opravdu moc a vy jste na čas oběť? Nezoufejte, je tady pozitivní psychologie. Ta se zajímá o to, jak být zdravější, spokojenější, šťastnější, vyrovnanější, jak mít kvalitní vztahy. V mých článcích bych vám chtěla předat nejen své profesní zkušenosti, ale i osobní, které jsem nasbírala během svých 14 let života s dětmi. Zkusme začít!

Zaostřeno na mámu

My si úhel zaostříme právě na mámu. Ta má na rozdíl od ostatních úkol těžší, protožeotiskává své zkušenosti, emoce, samu sebe do svých dětí, partnera, rodiny, za kterou nese zodpovědnost. A ač prožívá denně chvíle štěstí a naplnění, často neví, jak ho změnit v trvalou spokojenost. protože:

Každá máma je jiná!

Uznává jiné hodnoty. Vychovává jinak. Má jiné zázemí.

Ale základ je pro všechny stejný!

Štěstí musí najít v sobě!

Kam asi tak pro to štěstí jít?

Přímo do středu našeho vnitřního vesmíru. Tam, kde bije srdce. Tam, kde se rozhoduje o bytí a nebytí. Zní to jako sci-fi? Je to těžké, protože kdyby aspoň…? Těžké je akorát rozhodnutí: Být či nebýt pozitivní? Rozhodnutí je základ a je velký kus práce. Zejména, když musíme pracovat samy se sebou a samy na sobě.

Opora v partnerovi, finance a dobrá práce celou situaci zjednoduší. Pokud chybí, je to sice těžší, ale jde to. Jen vědět jak. Jak věci, činnosti, chování zautomatizovat, jak se učit vědomě býtoptimistou, jak si srovnat priority, jak se opírat o sebe, jak si dělit čas, jak neošidit děti, i když na ně máte čas stěží jen deset minut denně?

ROZHODNĚTE SE pro svou spokojenost!

Co získáte, pokud vytrváte v naší cestě k pozitivní mámě?

  • pozitivní myšlení
  • sebeúctu
  • automatizaci věcí, které vás pohlcují
  • inspiraci a respekt nejen k sobě
  • energii ze vztahů, věcí, sebe

Zní to skvěle, nemyslíte? Tak pojďme vykročit na cestu k pozitivní mámě. Jak si ji vůbec představujete? Kdo je podle vás pozitivní máma?

Napište nám to do komentářů.

Vše je řešitelné!
srdečně a s úctou
Anna Lukešová
a (s)mějte se 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *