Kdo dělá rodinu rodinou? Šťastná máma

Kdo dela rodinu rodinou. Stastna mamaCo mají společného rovnátka na zuby a máma? Musí každou vteřinu vynaložit velké úsilí k dokonalejšímu úsměvu. Denně o tisícinu milimetru. Startem k tomu být pozitivn(ějš)í mámou je rozhodnutí. Pak je třeba rentgen.

Cesta k pozitivnějšímu přístupu není návod, jak se stát superženou. Tou je každá máma. Je to směr, který ukazuje, jak vše zvládat, jak si srovnat priority, realizovat sebe a své sny a být tím nejlepším otiskem pro rodinu.

Než si nasadíte rovnátka, potřebujete přesný rentgen sebe sama a vědět, co a kde vás tlačí, co potřebujete srovnat.

Máte někdy pocit, že děti, partner, domácnost, práce a sny se vám zamotali? Že ubývá energie? Že 24 hodin nestačí? Že potřebujete návod, jak se dostat ze začarovaného kruhu?  Často stačí změnit jen přístup a směr energie se otočí. Cokoliv máma dělá, nechává po sobě jistý otisk. Doma, ve vztazích, ve výchově, v sobě.

To vyžaduje velké soustředění a sílu. Pokud vědomě víte, kam ji posíláte a proč, následně se vrátí v podobě štěstí a spokojenosti. Směr energie určujete vy.

Zrentgenujte sama sebe!

Pár otázek k zamyšlení pro úspěšný (re)start:

  1. Začínám opravdu u sebe? Jak často používám „kdyby ale…“? Kdybych měla více času… Kdybych si odpočinula…  Až děti vyrostou… Až se bude chovat jinak…
  2. Vím, co mi bere energii? Co mě rozčiluje? Co mě trápí? Co mi kazí náladu? Co nemám stále vyřešené?
  3. Cítím k sobě lásku? A jak vlastně si to projevuji?
  4. Cítit k sobě úctu? Uvědomuji si konkrétní situace, kdy jsem se za sebe uměla postavit?
  5. Respektuji sebe a okolí? Vidím lidi spíše, jací by měli být a stejně tak i sebe? Nebo jim ráda naslouchám, vnímám? Jste tím, kdo spíše očekává?
  6. Autosugesce Umím se povzbudit, jako když jsem byla před zkouškou a říct si: „To dám!“?
  7. Zpětná vazba Co je pro mě zpětnou vazbou? Já samotná? Reakce okolí?

Přemýšlejte o každém bodu. Pokud to jde, napište si odpovědi. Není si třeba ještě psát řešení, ale je možné, že se vám bude samo nabízet. Máme zájem sdílet s vámi, pokud i vy, pište do komentářů.

A jak by se měla či mohla vidět pozitivní máma, na kterou jsme se ptaly minule ve článku Maminky, štěstí hedejte samy v sobě?

Pozitivní máma je ta, která umí být pro rodinu středem vesmíru, dělá rodinu rodinou, je oporou pro svého muže a děti, která zvládá vše efektivně a klidně a která nestojí na místě, ale jde si za svými sny.

Vše je řešitelné!
srdečně a s úctou
Anna Lukešová
a (s)mějte se

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *