Online kurz TAJEMSTVÍ ŠŤASTNÉHO DÍTĚTE, o kterém se mluví v médiích, je právě otevřen!

Jste v jednom kole? Česejte kolotoč!

Česání přináší člověku nejen radost z hezkých účesů, upravených dětí, hezkých společných chvil při ranním česání, ale také kreativitu. Tu rozvíjím nejen já, ale i děti. Poté, co jsme my doma vyzkoušely mnoho účesů, se prostě staly některé z nich našimi favority. A s nimi si často vyhráváme už třeba tím, že měníme barvu gumiček. K červeno bílému oblečení použijeme přesně ty gumičky těchto barev. A barva gumiček opravdu umí kouzlit!

Kreativita po nás přímo střílí

Děti si zvykly na názvy účesů a tak mi i často říkají, že chtějí třeba účes AVATAR spojený s účesem MODRÝ KÓD (inspirovaný naší oblíbenou herečkou). A nejvíce mě těší, když prostě mě samotnou napadne nějaký úplně jiný – jednoduchý – účes. A to se stalo třeba dnes ráno.

Jak vznikne nápad na nový účes?

Jste v jednom kole a časový rituál se vám zkrátil z 20 minut na 2 děti na 10 minut na 2 děti. Co dělat? Vyřešila jsem to takto: sáhla jsem po jednoduché variantě. Chtěla jsem původně udělat účes Pavučina (ke stažení zdarma na úvodní stránce MAMApsychologie.cz), ale došlo mi, že ten by si zasloužil pár minutek navíc. A tak jsem udělala jen jeho základ. Culíčky kolem čela od ucha k uchu. Jenže tentokrát jsem si řekla, že je udělám kolem celé hlavy jako kruh. A tak jsme i učinila. A pak jsem vše spojila do culíku a účes byl na světě.

Jé, mami, tys jí učesala KOLOTOČ!

A tak účesu říkáme kolotoč. Napadlo to druhou přihlížející dceru, protože viděla, jak je účes krásně barevný. A nechala si ho učesat také pro ni samotnou. A stihly jsme vše za 10 minut. A už mě napadají další věci, jak využít grify a fígle z 1. školy účesů právě pro účes KOLOTOČ (co třeba ty pramínky z gumiček ještě obtočit nebo z nich udělat copánky?)

Kde najít účesy pro děti do školy i do školky?

Tento účes v 1. škole účesů nenajdete, protože je novinkou z dneška 11. 10. 2018. Ale ráda jej natočím a přidám do členské sekce – tedy do webových stránek, kam má přístup pouze ten, kdo si 1. školu účesů koupí. Najde tam více jak 50 videí. A také bonusy. Kdykoliv se tam můžete podívat z počítače, mobilu. A kdykoliv si můžete pustit jakékoliv video či přečíst článek o česání. Je to prostě Váš prostor.

Občas do něj vložím nový článek nebo nové video. Takže jeho obsah může jenom růst.

Přeji Vám krásné a radostné dny.

A mějte na paměti – když máte ráno největší kolotoč – KOLOTOČ zvládnete levou zadní.

s Láskou, Anna

 

Anna Lukešová

Maminka 2 dětí, vystudovaná psycholožka a speciální pedagožka, mediální a marketingová specialistka, zastánkyně pozitivního myšlení a zakladatelka MAMApsychologie.

Své projekty staví na na pozitivním přístupu k životu, 15leté práci s maminkami a přesvědčení, že každá máma může být dokonalá, pokud je spokojená.
Jak čelit každodenním nástrahám a naučit se vnímat všech 5 rolí mámy pozitivně, ukazuje v bezplatném 10dílném kurzu Minidovolená každý den.

Více se o Anně dočtete zde. Její aktivity můžete sledovat na Facebooku: Pozitivní máma.

Komentáře