Poprvé jsem potkala Verču v pořadu Prima jízda na TV Prima, který moderovala. Pracovala jsem zde jako scénáristka, což znamená, připravovala jsem scénáře, zvala do studia hosty a psala pro moderátory témata, o kterých s hostem mají mluvit. Staly se z nás kamarádky. Společně jsme pak připravovaly pořad Prima vařečka pro začátečníky, stejně tak Receptář prima nápadů. K němu se Veronika po mnoha letech vrátila už jako maminka třech holčiček. Ty se pro změnu staly kamarádkami mých holčiček. A my dvě? Víme o sobě všechno. Jsem si blízko, i přesto, že bydlíme od sebe téměř 100km. Verča je klidná, silná, rozvážná, nekonfliktní. Velmi si ji vážím a jsem šťastná, že ženu, která ovlivňuje a inspiruje můj život, mohu představit i vám.
Jaké jsou tvé silné stránky, ve kterých se cítíš spokojeně, takže DOKONALE?
Role JÁ – ŽENA (tělo, duše, duchovno):
Trvalo mi to dlouho, ale dnes už si věřím a dovedu dělat zásadní rozhodnutí, a to mi přineslo do života harmonii.
Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:
Práce mě naplňuje a mám ji ráda a myslím, že to je základ. Dokázala jsem díky ní obrousit hrany a naučila se naslouchat druhým a respektovat jejich názor.
Role JÁ – PARTNERKA:
Přiznávám, že v této roli tápu, ale beru ji jako výzvu a učím se.
Role DÍTĚ A JÁ:
Každý večer si promítám celý den a říkám si, že jsem měla něco udělat nebo říct dětem jinak… Ale denně od nich dostávám psaníčka plná srdíček a stále mi opakují, jak moc mě milují. Nebude to se mnou tak zlé. 🙂
Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:
Tři malé děti dovedou převrátit domácnost vzhůru nohama během několika minut a já mám ráda pořádek! Ale zvládla jsem najít kompromis pro všechny. Posunula jsem svoji hranici ,,dokonale uklizené domácnosti“ a děti se naučily uklízet si po sobě.
Máš nějakou silnou stránku, na které bys ještě chtěla zapracovat?
Role JÁ – ŽENA:
Učím se opět myslet i na sebe a není to jednoduché. Ale už jsem pochopila, že je to nutnost a netřeba to brát jako vlastní sobeckost, i okolí to ve finále uvítá, protože jsem zase sama sebou a tím pádem plná energie a spokojenosti a tím víc mohu rozdávat ostatním.
Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:
Ráda bych se naučila víc používat slovo ne, v některých případech je to prostě nutnost a snažit se vyhovět je cesta do pekla.
Role JÁ – PARTNERKA:
Pochopit mužský pohled na svět. Zdá se mi to, nebo je opravdu tak odlišný od toho ženského?
Role DÍTĚ A JÁ:
Poznat všechny ty chvilky, kdy potřebují podpořit a obejmout.
Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:
Ještě trochu víc posunout hranice uklizené domácnosti směrem k té neuklizené a tím získat víc času pro to hezké v životě.
Máš nějakou radu pro ostatní maminky?
Role JÁ – ŽENA:
Mějte se rády, važte si sebe sama a naučte se vyhradit si čas pro sebe. Nezapomeňte na svojí ženskost.
Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:
Plánujte a plány dodržujte. Odkládáním ničíte jen sebe a pak to přenášíte na druhé.
Role JÁ – PARTNERKA:
Milujte, věřte, hledejte kompromisy, chvalte a spoléhejte na sebe. Manželství není nárok na někoho nebo na něco.
Role DÍTĚ A JÁ:
Naslouchejte, milujte, podporujte a berte děti jako partnery, dokáží totiž mnohem víc, než si myslíme.
Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:
Hlavně brát vše s nadhledem.:-)
Máma je ale víc než součet těchto pěti rolí. Máma dává rodině atmosféru, dech. Chceš k tomu něco dodat?
Když nad tím tak přemýšlím, ráda bych dodala, že to stejné dodává rodině i otec a prarodiče. Nejužší rodina vtiskne dětem obraz toho, jak budou nahlížet na svět a jak budou vnímat svoje budoucí role ve vlastní rodině.
Je něco, v čem i ty se můžeš inspirovat v MAMApsychologii?
Naprosto ve všem! Díky Aničce jsem dokázala pochopit a pojmenovat všech pět rolí a nutnost jejich vyvážení. Díky MAMApsychologii jsem začala některé role rozvíjet, například roli já – žena a je to ku prospěchu celé rodiny. Stejně tak mi pomohla brát věci ještě o trochu více s nadhledem a humorem. Ten je její autorce vlastní. A díky ní už i mně.