Tereza Netolická: Tvůj muž není tvůj bratr!

rozhovor-4Chtěla jsem napsat něco stručně k Tereze. Ale nejde mi to. Tak aspoň tyto 4 odstavečky.

Tereza je krásná žena. Nevím, kde jsme se poprvé potkaly, ale vím, že jsem byla ráda v její blízkosti. Tereza pracovala v médiích jako redaktorka, zástupkyně šéfredaktorky a vzápětí jako šéfredaktorka. Její jméno je spojené s časopisy Blesk pro ženy, JOY a Můj svět.

Je to typická žena, která se umí luxusně obléknout a nalíčit. Ale je možné ji potkat i v teplákách a holinách, když jde koupit zeleninu. Ať tak či tak – je stále stejná. Má svůj šmrnc. Francouzky by to nazvaly nonšelantností.

Svou holčičku vychovává na pohodu. Když ví, že jí nevysvětlí, že metrového plyšáka nemá cenu vést tramvají do školy, v naprostém klidu jí ho nechá tahat. Ale je chytrá – dopředu si domluví podmínky: „Brumlu si tedy vezmi s sebou, pokud ale zjistíš, že je moc těžký, já ho neponesu, i kdyby měl zůstat na ulici.“ Jo, tenkrát Brumla málem nedorazil domů, ale nakonec to Stellinka nějak zvládla. Od té doby prý obří plyšáky do školky nechce.

Časopis MŮJ SVĚT je pro obyčejné ženy. Které nepotřebují kabelky za 5 000,- Kč ani předražené krémy. Je plný příběhů a inspirací. Každá si v něm najde ten svůj svět. Já si z něj dělám třeba kuchařku. Je jiné číst články v časopise a na internetu. Časopis v ruce je můj čas, můj svět a chvilka pohody. Vřele doporučuji.

Jsem ráda, že mi fandí. A já fandím za jí. Jsem ráda v její blízkosti.

Jaké jsou tvé silné stránky, ve kterých se cítíš spokojeně, takže DOKONALE?

Role JÁ – ŽENA (tělo, duše, duchovno):
Stačí mi opravdu málo, v tomhle jsem, myslím, dost pokorná. Pokud jsme všichni zdraví, nikoho nic netrápí a s ničím ošklivým nebojuje. Jsem úplně v klidu.

Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:
V životě jsem měla obrovské štěstí na práci, zaměstnavatele i kolegy. V každém časopisu, ve kterém jsem pracovala, jsem ze svého vlastního přesvědčení pracovala na 160% a byla šťastná. Vždy jsem měla volnější režim a jen díky němu jsem odváděla víc, než kdybych si musela někde odsedět 8 hodin.

Role JÁ – PARTNERKA:
Skvěle se cítím, když je doma mír a klid. Všechno plyne, nic se nehrotí a máme se rádi, takoví, jací jsme. Tolerance je na prvním místě.

Role DÍTĚ A JÁ:
Úžasný je vztah v rovině nejlepší kamarádky, miluju ji celým srdcem, a kdybych měl a být bez ní, trhalo by mi to srdce. Jako bonus je období, kdy nemá období vzdoru, mazlí se a spolupracuje na všech frontách.

Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:
Nesnáším zbytečné hádky kvůli nepořádku, to necítím jako problém, kvůli kterému by mělo být dusno, ale zároveň se snažím pochopit partnera, pro kterého je to občas priorita. Vše řeším placeným úklidem jednou týdně, který nás oba udržuje v pohodě.:-)

rozhovor-1

Máš nějakou silnou stránku, na které bys ještě chtěla zapracovat?

Role JÁ – ŽENA:
Určitě je to moje fyzička, na té bych pracovala formou jógy a běhu, až bych brečela, ale neumím si najít čas.

Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:
Toužím být ještě mnohem efektivnější.

Role JÁ – PARTNERKA:
Chápavá jsem určitě dost, tolerantní taky. Myslím, že tady byste se víc vy i já dozvěděli od mého partnera. J

Role DÍTĚ A JÁ: 
Důslednost, ano. Měla bych být přísnější, ale moje babička, které je 90 let říká. Rozmazluj ji, jak jen to bude možné, život se s ní mazlit nebude. J

Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:
Tady bych mohla zamakat na všem, prostě nejsem žienka domácí. Miluji vůni čerstvě vypraného prádla, ale miluju taky sušičku, protože na žehlení už nemám kapacitu. Poházené věci mě nechávají chladnou a vařím s láskou, ale většinou jen jednoduchá jídla k večeři.

rozhovor-2

Máš nějakou radu pro ostatní maminky?

Role JÁ – ŽENA:
Snaž se být vždycky trochu mrcha. Hodný holky to nemají lehký.

Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:
Být přirozená a řídit se intuicí. Zároveň nezapomínat, že ženský kolektiv je vždycky „slepičárna”.

Role JÁ – PARTNERKA:
Od kamarádky Evy mám radu, které se držím. Nikdy nezapomínej, že tvůj muž není tvůj bratr.

Role DÍTĚ A JÁ:
Zachovat klid v každé situaci přinese větší výsledky než vybuchnout.

Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:
Ono se to nezblázní!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *