Ustát si svou ženskost ve vztahu

ELIN ŠPIDLOVÁ

 gistudio.cz

Když přijdete na její koncert a uslyšíte první tón vydaný jejím hlubokým hlasem, který okamžitě zasytí celý sál, jste si naprosto jistí, odkud a kam ten léčící paprsek míří.

Z jejího srdce. A do toho vašeho. A vy? Relaxujete, meditujete, sníte, přemýšlíte. To vše zároveň.

 

 Měly jsme se poznat

Poznaly jsme se v televizi. Na jednom večírku, přesně si pamatuji, že to byl večírek seriálu Rodinná pouta, který jsem měla jako PR manažerka na starosti. Elin zde doprovázela jednu herečku, které dělala PR manažerku. Bylo vedro a my jsme se zapovídaly venku na lavičce. Měly jsme si co říci. Nejdříve o práci. Časem o životě a sobě samých.

 

Byla mou muzikálovou hvězdou

Elin zpívala v muzikálech. Ač jsem znala zákulisí televize, která byla mým chlebem, zákulisí muzikálu jsem obdivovala. I to, že si jí pro své muzikály vybral můj oblíbený Janek Ledecký.

 

Těhotenský zákusek

Bříško jsem měla první. Elin rodila přesně rok po mě. I těhotenství bylo téma, ke kterému jsme měly obě ve stejnou dobu blízko. Nad zákuskem v cukrárně.

 

 

Ze zpěvačky maminkou

Už dávno je má kamarádka Elin maminkou dvou krásných chlapečků a ženou, kterou můžete potkat stále ještě na dětském hřišti, ale už opět také na prknech, co znamenají svět.

 

Měla jeden sen

Toužila mít svoji kapelu, kvartet, který se bude jmenovat Boheia Voice. A má ho. A je balzámem pro duši. A sen pokračoval. Jako obdivovatelka Barbary Streisand a Elly Fitzgerald, se rozhodla nazpívat jejich písně a koncertovat.

 

Vlastně snila o tom, co jsem po cestě z auta viděla dnes na plakátech. Nikoho to asi nějak nezarazí, když vidí pozvánku na koncert. Mě opět vyhrkly slzy do očí. Ona to dokázala. A já vám, milé ženy, chci říci, že opravdu vím, že tahle žena měla úplně stejný kapitál jako my všichni. Ona měla jedno jediné – svůj sen.

IMG_0817

Jak vidím Elin já?

Je dokonalá, protože našla odvahu pracovat na sobě tak, aby našla vyváženost a spokojenost ve všech svých rolí, které má. Právě tyto letní dny (červen, 2017) jsou dny, kdy si splnila svůj sen.

 

Kdo je Elin?

Elin je Barbra, Ella, máma, žena, která miluje duchovno, stromy, meditace, lidi. Elin je pro mě životně důležitý člověk.

 

Poznejte ji také. Můžete přijít na její koncert. Udělá si na nás všechny čas a ráda si s námi dá pak skleničku dobrého vína na baru. Neudělá to pro to, aby se zajímala, jak se vám líbila, ale proto, aby se zajímala o každého z vás. Protože právě taková Elin je.

 

 

Elin a jejich 5 rolí

A mě nyní zajímá z hlediska MAMApsychologie – jak je možné, že Elin je taková, jaká je.

 

Jaké jsou tvé silné stránky, ve kterých se cítíš spokojeně, tudíž podle MAMApsychologie  DOKONALE?

 

Role JÁ – ŽENA:

Jsem ráda, že mám dar, se kterým jsem se narodila a který mohu rozvíjet. Čím víc a s čím větší pokorou, protože nic není automatické, tím jsou víc vidět. Důležité je rozpoznat je a potom neustále na sobě pracovat. Čtenář jistě chápe, že nemluvím jen o svalech z posilovny. (smích)

 

Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:

Stejně jako do komplexní osobnosti, se naše „dary”, s kterými jsme se narodili, propisují do profesní činnosti. Tady je ale velmi důležité mít odvahu na nich pracovat a nevzdávat se a žít srdcem, ale v realitě. Ach, jak se to lehce napíše, ovšem každodenní praxe je pracná. (smích)

 

Role JÁ – PARTNERKA:

Mám svého muže ráda a snažím se na vztahu pracovat, přestože se to někdy jeví jako opak. I ustání si své ženské pozice ve vztahu je někdy velmi těžké a není to lekce jen pro nás ženy, ale i pro naše muže.

 

Role DÍTĚ a JÁ:

Dětem máme jít vzorem v přirozenosti. Tudíž čím více na sobě pracujeme po všech stránkách, vidíme chyby, které děláme a zvládáme se z nich poučit, tím víc pomáháme svým dětem. A to je práce, která nekončí…

 

Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:

Odnaučila jsem svého manžela vyžadovat dokonalost v domácnosti, a to považuji za svůj největší úspěch.

 

Na čem bys ještě chtěla zapracovat?

Role JÁ – ŽENA:

Ráda bych se zdokonalila ve vnímání přítomného okamžiku!

 

Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:

Komunikační, obchodní schopnosti, čich na lidi. Pořád pracuji na hlase, který je zrcadlem mé osobnosti. Umět říkat jasné „ano” a jasné „ne”.

 

Role JÁ – PARTNERKA:

Dokázat víc ocenit snahu manžela.

 

Role DÍTĚ A JÁ: 

Najít v sobě vždy klid, když mě děti vytočí. Nenechat se unést emocemi!

 

Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:

Víc variabilně a lépe vařit.

 

Máš nějakou radu pro ostatní maminky?

Role JÁ – ŽENA:

V přirozenosti je krása. Hledejte svůj potenciál, oprašte své dary a buďte samy sebou!

 

Role JÁ – PRACUJÍCÍ ŽENA:

Na světě jsme jeden pro druhého. Žijme tak, aby na Zemi, v České republice, v našem domově po nás zůstalo něco, čím obohatíme další generace lidí.

 

Role JÁ – PARTNERKA:

Tady radu nemám. Na vztahu musí pracovat vždy dva.

 

Role DÍTĚ A JÁ:

Hodně spěte a usmívejte se! A užívejte si každého opětovného úsměvu vašich dětí. Není náhoda, že se vaše děti narodily vám. Hledejte paralelu, ukáže vám, na čem ve svém životě máte pracovat. Kde máte slabá místa. Často jsou průzračná pro ostatní, ale my sami je nevidíme.

 

Role JÁ – MANAŽERKA DOMÁCNOSTI:

Balanc. Vyváženost. Pokud můžete, pořiďte si profesionální uklízečku domácnosti, ať máte víc energie na ostatní činnosti.

 

Je něco, v čem i ty se můžeš inspirovat v MAMApsychologii?

Jsem přesvědčená, že stejně jako pracujeme na všech stránkách ženy, měly bychom si zcela cíleně najít čas na práci na sobě. Najít si své místo na spočinutí, případně meditaci, vědět, která místa v okolí vás pozitivně naladí a trávit nějaký čas dne jen sama se sebou v tichu. Z vlastní zkušenosti vím, že stačí 15 min.

 

 

Děkuji Elin za čas na rozhovor.

Pojďme se potkat na koncertě v listopadu nebo i dříve. Kdokoliv mi napíše, že přijede, velmi ráda mu moji přítelkyni osobně představím a osobně pozvu na sklenku vína. Elin opravdu nepotřebuje reklamu mého formátu. Ale to já něco potřebuju. Dát vám vědět o mé přítelkyni.

banner_600x600

 

více o Elin:

https://www.facebook.com/barbraellatribute/?pnref=story

www.elinspidlova.com

www.bohemia-voice.com

https://www.facebook.com/elin.spidlova?fref=ts

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *