5x první místo za rady na popáleniny – mouka, med, slivovice nebo počůrat?

První, na co jsem myslela v momentě, kdy troubou rozžhavené držátko od poklice a mé prsty dělila slabá utěrka, bylo, že mám dávat pozor na svá vnuknutí. Tušila jsem to, i přesto jsem byla lína se ohnout pro chňapku. Ale stalo. A mám z toho na památku asi pět puchýřů. Zachraňovala jsem se panthenolem. Ve vašich radách ale úplně chyběl. Kdyby náhodou se něco stalo i vám – sepisuju vaše rady, ať je máte pohromadě. A děkuju za ně. 

Vyndala jsem víko, držela ho za držátko z umělé hmoty rozžhavené tak, že jsem to během tisíciny vteřiny chtěla pustit. Ale viděla jsem nejen právě vytřenou podlahu, tolik očekávanou návštěvu a také zase to běhání a shánění právě dané poklice. Takže jsem držela a otáčela se a hledala místo, kam ji položím, aby nepraskla.

Položeno, neprasknuto. Zapínám studenou vodu a chladím. Jenže bolest nepřestávala. Nejsem vůbec žádná třasořitka, ale tohle bylo na mě v tu chvíli fakt  moc.

Největší blbost – panthenol

Napadlo mě vzít pantehnol. Stihla jsem se ještě pochválit, jak mám pořádek a jen otevřu skříňku a sáhnu pro něj. Šílenější pálení jsem nezažila.

Tak jsem chladila. Tolik vody nám proteklo za celé léto bazénem. Musím šetřit, napadlo mě.

Musela jsem si prostě lehnout. Namočit ruku do misky a hodinu jsem takhle nehybně přemýšlela o své neschopnosti se ošetřit.

Musím se připravit pro příště (doufám, že žádní nepřijde, ale člověk nikdy neví, nedej bože, že by se mi popálilo dítě). A tak jsem se poradila na facebooku.

A víte, co mě vyléčilo? Dobré rady od vás a taky humor:

Tak jsem se rozhodla je sepsat.

1.       Místo 

  • za asi nejmilejší věc, co bychom měli mít patří Míše za radu koupit si kytku aloe. Přesně za tímto účelem si ji také pořídila. Její maminka to má vyzkoušeno (pro změnu popálenina o troubu), ale na rozdíl ode mě nemá puchýře. A jak na ALOE? Ustřihnout kus listu, rozříznout ho a dát dužinu na popáleninu. Ale pozor – bez zeleného listu, ten totiž může být toxický.
  • za humor pro Vendule za radu: „Počůrej to!“ a Pija Taja za radu: „Uříznout“ (tomu říkám rozhodnost a řešení)
  • za psychologický přístup – pochopení a soucit patří Janě: „Jsem jak ty – držím a nepustím.“
  • za jediný mužský přístup (že vůbec jako i muž se angažuje a dokonce rovnou pošťák Ondra) a hezky po mužsku a věcně: „Tea tree oil – koupíš skoro všude – bomba“
  • za vyražení dechu Patří Pavlíně: „Slivovice i vnitřně“. Jakože popáleninu vypálit pálenkou a ještě se jí napít? To mě dopálilo teda.

2.       Místo všem za rady:

Lenka – ledová voda proudem aspoň 10 minut.

Lucka – potřít cibulí

Lucka – zasypat nastrouhaným bramborem a zavázat

Blanka – chladit, dát kostky ledu do misky

Pavla z Řecka – bílý jogurt

Adrien – MED !!! (mluví o příkladu, kdy těžké popáleniny se léčí v nemocnici Limoges právě medem)

Markéta – moje milá sousedka radí – prsty za ucho

Katka – prsty do soli, zabrání to puchýřům

Anička – Tea tree oil

Radka – tvaroh a sádlo

Renata – mouka – vrazit do ní ihned ruce, poté potírat šťávou z goji nebo aloe

Petra – tvaroh

Další Petra – Auuuu – a to je také dobrá rada. Prostě pofoukat a politovat se. Jednou za čas si to jako mámy teda jako můžeme dovolit, nebo? 

 

Takže díky a já mířím do lékárny

používejte chňapky a (s)mějte se

Vaše Anna

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *