Vztah s dcerou budujete pravidelně každý den!

Česejte ji!

Anna Lukešová je 1. psycholožka, která ukazuje nejen nezrychlené videonávody účesů, ale též jako první upozorňuje na úzkou spojitost mezi česáním a psychologií.

Znáte z TV, časopisů i knihkupectví:

1. online škola účesů

Rozčesejme Česko

 

Podpora více jak 30 VIP lidí pro projekt Rozčesejme Česko

Chcete být ta máma

Nikdy není pozdě!

Máte právě teď jedinečnou šanci

Chcete umět

50+1 účes

pro svoji holčičku?

Ranní stres. Nula času. Nerado se češe.
A ani to neumím!

A proto je vítězem culík a dvě sponky?

Myslíte, že to je kvůli času?
Nebo snad kvůli vaší nešikovnosti?

Výmluva!

Přesvědčte se sama!

Právě přichází nabídka

1. originální ŠKOLA ÚČESŮ

Pro mamky, taťky, babičky, učitelky i chůvy!

Chcete?

Chcete?

Můžete mít všechno 😊

Chcete?

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Jak to začalo...

Z psycholožky mámou-kadeřnicí

„Chci se ostříhat, už mě ten culík nebaví,“  byla rozhodující věta mé 9leté dcery.

„Ale to by byla škoda,“ vyhrkla jsem a zamrzelo mě, že jsem se ještě pořád nestihla naučit ty krásné účesy, které jsem jí vždy slibovala.

Jenže nebyl čas. ☹

A ani nebude, pokud si ho sama neudělám!

Konec výmluv!

Rozhodla jsem se učit.

„Vždycky obdivuju, jak máte načesané holčičky,“  slýchávala před školou a před školkou.
„Kde na to berete čas?“
Víc jak 5 – 10 minut mi česání nezabere,“ říkám a vím, že bych ještě nedávno podepsala krví, že to nikdy nedokážu. 

„Jste šikovná! A jak to stíháte?“
„Jednoduše, podívejte,“ ukazuji videa na mobilu, která jsem si natočila u mojí učitelky kadeřnice Jarky, abych si je doma mohla opakovat.
Aha, to bych zvládla i já!“

1. ŠKOLA ÚČESŮ

A co YouTube?

Youtubovala jsem účesy

U účesů byl většinou často ukázaný jen začátek a pak video už nabralo spád a už jen zrychleně nějaké ruce za podkresu hudby vše krásně a bezchybně na nějaké panně či nehybném dítěti s naolejovanými vlasy dočesaly a najednou konec…

zatímco já byla stále na začátku.

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Haló, kdo má školu účesů?

Nikdo!

Respektive má, ale ne pro mě.

Já se chci se naučit účesy krok po kroku a pomalu!

A na to jsem takovou školu nenašla

A tak jsem ji vytvořila sama.
Nejdříve pro sebe.
Vzápětí pro vás.

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Ja na světě 😊

1. ŠKOLA ÚČESŮ

5 skupin

Celkem: 15 účesů

Culíkáče

Je bezva vědět, jak udělat culík mnoha způsoby. Znát fígle, jak culíky zapojit, propojit, provléknout, vypojit a kdo ví co ještě tak, aby bych za 5 minut účes hotový.

Pavučina, Včelka Mája, Trojčata, Trojočko, Uzlík, …

Celkem: 5 účesů

Bublinkáče

Mají mnoho variant, daleko více než pět, ale na to už přijdete samy dle vlastní fantazie. Jsou praktické a velmi rychlé. Barva gumiček udělá ze stejného účesu zase jiný účes, ale to už bude záležet jen na vás.

Beruška, Pipi, Plavečák, …

Celkem: 5 účesů

Drdoláče

Mají v sobě neskutečnou eleganci. Jsou rychlé a tolik slušivé, slavnostní  a jednoduché.

Avatar, Chobotnice, Růžky, …

Celkem: 15 účesů

Copánkáče

Jsou největší a asi nejslušivější chloubou. Je jen pár základních principů a fíglů a pak už tisíce variant. Dokonce máme jeden i pro tatínky.

Dinosaurus, Od ucha k uchu, Saint Tropez, Tatínkovský cop, …

Celkem: 10 účesů

Čelenkáče

Děti nechtějí mít pořád svázané vlasy. A klasická čelenka nasazená do vlásků není zrovna praktická do školky ani na tělocvik do školy. Umět upravit vlásky tak, aby nepadaly do očí a zároveň byly rozpuštěné, není umění, je to jen pár nápadů a rad.

Karlštejn, Kytička, Obruč, Sedmikráska, Rainbowdash – šachovnice, …

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Pro jaké je vlásky?

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Kde nás najdete?

Webová stránka

Po koupi kurzu dostanete přístup do členské sekce, tedy na webovou stránku, kde najdete všechna zakoupená videa přehledně seřazená, označená a popsaná. Tam si můžete videonávody přehrávat podle vlastní potřeby, opakovaně se k nim vracet.

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Bonusy

V členské sekci najdete také BONUSY ve formě článků týkající se spojitosti psychologie a česání.

1. ŠKOLA ÚČESŮ

V čem je originální?

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Test pro vás

Na kolik účesů se na internetu podíváte, abyste vybrala jeden? Kolik času vám zabere vyhledání jednoho účesu? Máte čas si jednoduše naplánovat, co budete česat? Máte uložené odkazy a fotky toho, co chcete česat? Kolik času vám zabere vyhledávání? Kolik času potřebujete na nakoukání? Kolik času na uložení odkazu? Kolik času a peněz na nákup knížek o účesech? Kolik času listování a vybírání z knížek? Kolik času musíte mít na vyzkoušení? Jak poznáte obtížnost účesů bez nakoukání? Kolik času a peněz potřebujete, aby vás profi kadeřník naučil fígle? Kolik videí si natočíte, abyste se znovu podívala? Kolik času strávíte znovupodíváním? Kolik času vám zabere vytvoření si seznamu? Jak by seznam, který byste si vytvořila, mohl vypadat? Jak zábavné a rychlé bude si ráno vybírat účes z vašeho seznamu? Kolik stojí slavnostní účes pro dítě u kadeřnice? Kolik účesů na koncert či vysvědčení umíte? Kolik druhů culíků a copů umíte?  Vybírá si vaše dítě účesy samo? Z čeho si je vybírá?

Že toho je moc?
Ano, je!

Spočítáte, kolik času a energie vás bude stát výběr 50 účesů?

Nemusíte 😊

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Vše jsem udělala za vás

V kurzu nenajdete videa, co jsem si původně pracovně točila na mobil.

Vše jsem pro vás natočila znovu.

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Není na YouTube

„Protože můj projekt je má práce. Stál mnoho času, energie, nápadů i peněz.”

A také proto, že vím,

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Čeho jsem si vědoma?

Rozčesejte Česko

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Vstupte i vy do 1. školy účesů!

Těším se na viděnou v 1. škole účesů,
Anna Lukešová

1. ŠKOLA ÚČESŮ

Kdo chválí 1. školu účesů?

Účesy z 1. školy účesů pochválil také

prezident
Slovenské republiky

Andrej Kiska

Není na světě hezčí chvíle než s vlastním dítětem. A pamatujete si tu scénu z filmu Mamma Mia!, kdy Meryl Streep rozčesává Seyfriedové vlasy a vzpomínají, co spolu zažily a co nestihly? To je právě přesně ono, čas intimní blízkosti, který skrz doteky zákonitě přijde. Na projektu Rozčesejme Česko se mi líbí nejen inspirace pro jednoduché účesy, ale právě i ta přidaná hodnota, kterou do něj obě autorky přidaly.
Barbara Nesvadbová
spisovatelka
Nedávno jsem byla s dcerou na muzikálu Vlasy a vlasy jsou opravdu zajímavé téma. Moje dcera má nádherné vlnité vlasy a je důkazem toho, že jsou korunou krásy pro každou ženu. Líbí se mi, že knížka je velkou inspirací pro malé holčičky i velké slečny nejen v účesech, ale i v tom, co a jak udělat, aby si odmala hýčkaly nejen vlásky, ale i své sebevědomí. A naprosto souhlasím s mojí bývalou kolegyní a kamarádkou Aničkou, která zdůrazňuje, že i ten nejkrásnější účes bez úsměvu a zářivých očí nevynikne. Fandím všem, kteří rozčesávají Česko. Takže i sobě!
Adéla Gondíková
herečka
Sašenku jsem poznala osobně a těší mě, že právě ona se stala iniciátorkou knížky účesů pro holčičky a slečny. Líbí se mi, že každý účes má svůj název, a mám radost, že Sašenku k jednomu účesu inspiroval i náš seriál, podle kterého jej nazvala Modrý kód. Knížka je přínosným námětem i pro mě. Ráda využiju inspirace a nápady při česání své mladší dcery Maji, se kterou téma účesů řešíme den co den a já často bývám v koncích.
Sabina Laurinová
herečka
Jako maminka dvou dcer moc dobře vím, co česání obnáší, zvlášť ráno, když není času nazbyt. Projekt mojí dlouholeté kamarádky Aničky bude pro maminky inspirací nejen v mnoha rychloúčesech, které si díky videonávodům mohou pustit, ale také v povídání o ranním česání či o upevňování vztahu dcery s maminkou, a dokonce i s tatínkem. Zároveň dává prostor dětem na jejich poznámky, návrhy, fotky a jemnou formou jim vysvětluje, jak česání je o něčem mnohem víc než jen o hezkém účesu.
Markéta Plánková
herečka

ROZČESEJME ČESKO!

Díky tomu, že pravidelně „rozčesávám“ vlasy své dceři Madlence, je to zvyk, který jsem doma zavedla vlastně náhodou, vzniká jedinečná a neopakovatelná chvilka, kterou miluji. Sedne si ke mně zády a nechá se česat. Při rozčesávání „rozčešeme“ i to, co se dělo přes den, co ji trápí a co jí naopak dělá radost, a jsme spolu úplně sami. i když v koupelně poletuje mladší brácha a stále něco vyvádí. Díky za tyhle skvělé chvíle. A proto čtěte knížku Rozčesejme Česko a učte se česat - pamatujte na to, že k rozčesávání patří i pohlazení. A hlavně o tom je tato knížka.
Vlasta Korec
moderátor rádia Impuls
Mám obrovskou radost, že se náš seriálový účes dostal do knihy. Petru, kterou v seriálu Modrý kód hraju, jsme chtěli něčím ozvláštnit a je pravda, že účes se stal populární. O to více mě těší, že si ho oblíbila Sašenka a dala do knihy pod názvem Modrý kód. Každé mé setkání s ní bylo velmi příjemné. Je to moudrá mladá dívka.
Eva Burešová
herečka
I když mám doma jen samé kluky a holčičí účesy mě minuly, projekt Rozčesejme Česko mě baví. Sama mám dlouhé vlasy a mám ráda různé účesy. Tento projekt bude inspirací pro mě samotnou a dcery mých kamarádek. Přeji kamarádce Aničce hodně štěstí v rozčesávání.
Světlana Witowská
redaktorka ČT
Jako tatínek bych se označil za nečesacího, protože z pěti dnů v týdnu, kdy vypravuju dcerku se synem do školky, dokážu čtyřikrát zapomenout na učesání. Ale na druhou stranu jsem tatínek fénovací, protože po plavání, kam Miu doprovázím, vlasy fénujeme. A potom zvládnu maximálně culík. Knížku Rozčesejme Česko ale beru pro sebe jako velkou výzvu. A protože knížka není jenom pro rodiče, ale i pro děti, věřím, že bude inspirací právě i pro Miu. Uvidíme, jak se zhostí kapitoly Rozčesávej tátu, protože taková masáž hlavy rozhodně není k zahození. Projektu mojí dlouholeté kamarádky Aničky přeju hodně štěstí.
Martin Kavan
herec, moderátor

ROZČESEJME ČESKO!

Moje dcerka má dlouhé vlásky, a tak se každodennímu česání nevyhneme. Někdy češeme i několikrát za den. Proto jsem moc ráda, že díky Aničky knížce budu nabírat další inspiraci, které účesy se dají rychle a snadno vykouzlit. A projekt Rozčesejme Česko nás inspiruje i k tomu, že se možná naučí česat i náš tatínek.
Iveta Lutovská
Česká Miss 2009, Miss Model Of The World 2007 China, moderátorka Televizních novin TV Nova
Kdybych už před lety věděla, že existuje praktický účes Plavečák, dcera by nemusela kvůli sportu jít nakrátko. Projekt Rozčesejme Česko má ale daleko větší přesah. Účesy jsou pro autorku „jen“ praktický prostředek k tomu, aby tou nejněžnější formou „přeložila“ psychologii a vložila ji do života maminek. A to od potřeby sounáležitosti a uznání až po tu estetickou. To vše je ten největší poklad, který autorka ukryla nejen do ranního rituálu česání.
Kateřina Cajthamlová
lékařka, psychoterapeutka
Od 15 let, kdy jsem trénovala malé gymnastky, jsem česala všem malým hlavičkám francouzské copy na závody. Pak svým svěřenkyním ve sportovním aerobiku, a hlavně své krásné dcerce Adélce. Ta je na česání velmi šikovná, a když se sejdou v partě kamarádek, všem uplete copy, jak jen si přejí. Teď už je velká a češe se sama, a dokonce i na mé hlavě vytváří krásné účesy. Jsou to krásně strávené společné chvíle. Prostě naše holčičí komunikace. My už Česko rozčesáváme, přidejte se také!
Olga Šípková
moderátorka ČRo a TV Seznam, několikanásobná mistryně ČR a Evropy ve sportovním aerobiku a také mistryně světa z roku 1997
Aničku znám mnoho let a vždy byla dokonalá v tom, co dělala. Teď je kromě všeho jiného i inspirativní maminka dvou holčiček. Moc fandím tomu, co dělá, její snaze šířit své zkušenosti a znalosti dál. Vlasy jsou pro nás ženy hodně důležité, to si přiznejme. Když se nepovede účes, nepovede se celý den, nebo nedej bože měsíc i víc! A vědí to dřív nebo později i naše holčičky. Jednu vlasatici doma mám. Jako miminko a batole neměla vlásky. Měla semiš a já se dokonce bála, jestli někdy vlasy bude mít, a závistivě pokukovala po stejně starých dívenkách s culíčky, nebo dokonce s copy. Dnes vlasy má. Nejhustší a teď už i snad nejdelší, jaké si umím představit, takže téma „vlasy“ u nás není okrajové. Vždy jsem se snažila o ně starat, Ema odmala používá kvalitní přípravky, hřebeny a češeme a staráme se. Plurál už vlastně moc není na místě. Stará se sama, je to pro ni důležité. Projekt Rozčesejme Česko a příběh Aničky je pro nás návodem a další inspirací. Děkujeme za to! Aničce i její knize fandím! Přeju hodně spokojených a rozčesaných holek, malých i nás velkých.
Terezie Tománková
moderátorka Velkých zpráv na TV Prima
Matky mají potřebu dotýkat se svých dětí a upravovat je a česat. Moje ji měla, já ji měla. Matilda to ale nenáviděla – na česání neměla čas. Matouš to měl rád. Vypěstovali jsme s láskou vlasy zlaté a dlouhé do půli zad. Dneska je Matilda, jak si možná z duše přála, neučesatelná, protože jí narostly kudrnaté vlasy, které může česat jen ve vaně. A jakmile jsem na Matouše a jeho vlasy přestala „dohlížet“, nechal se ostříhat na kluka.
Pavlína Wolfová
moderátorka, novinářka

ROZČESEJME ČESKO!

Volali mi ze školy. Dcery prý mají vši! Pečlivě jsem prozkoumala i svoje vlasy a chtělo se mi brečet. Mám je taky! Zpanikařila jsem. S pocitem, že se mi hroutí svět, jsem vtrhla do lékárny a nakoupila potřebné přípravky. Následující dny jsem s dcerami prožila v koupelně, s plastovými pytlíky na hlavách jsme vši udusily a následně pečlivě vyčesávaly hnidy. Vlásek po vlásku. Dcery mi ležely s hlavou v klíně a trpělivě čekaly, až jim všiváčkem projedu celou kštici. Kolem nás jako by se zastavil čas. Energie proudila z jejich vlasů ke mně a ode mě k nim, pomalu jsme se zklidnily a naladily na sebe, stres byl najednou ten tam. Jsem ráda, že autorka knížky Rozčesejme Česko, psycholožka Anna Lukešová, tohle pročesávání vlasů (ovšem bez vší!) označila za rituál, který přináší pocit jistoty a bezpečí do vztahu maminek a dcer.
Martina Hynková Vrbová
moderátorka ČT pořadu Sama doma
Sašu a Michalku znám odmala. Moji synové jsou stejně „mladí“ jako Anny Sašenka, jenom holt jsou to kluci a nemají ty dlouhé vlasy, takže i když se zdá, že se nás knížka a 1. škola účesů netýká, tak týká, protože mám vyřešený dárek pro dcery svých kamarádek a kamarádek mých synů. Jako lektorka prezentačních dovedností chci poděkovat Sašence a její sestřičce Michalce za to, že učí svým příkladem, jak moc je důležité, aby člověk, který cokoliv prezentuje, vypadal upraveně. A účes je vlastně taková prezentace každé ženy – ať malé, nebo velké.
Štěpánka Duchková
rozhlasová a televizní moderátorka, lektorka mediálních tréninků a prezentačních dovedností
Moje třináctiletá dcera Viktorka má krásné vlásky a ráda je nosí upravené. Novým účesům se vůbec nebrání – naopak. Kolikrát jsme česaly podle návodů na YouTube celou partu kamarádek. Náročné nebylo česání, ale ta videa, kde je většinou návod na účes zrychleně a kolikrát tam ani není prozrazený ten fígl. A to vyřešila právě Anna. Do rukopisu knihy zařadila QR odkazy na videa natočená v reálném čase, kde vysvětluje vše nejen krok po kroku, ale i prozrazuje fígl daného účesu. Oceňuji i to, že projekt Rozčesejme Česko a knížka není jen o účesech, ale ukazuje dívkám, jak a proč je správné umět o sebe pečovat. A těší mě, že je prostor i pro maminky, které zde najdou povídání o tom, jak takové česání může upevnit vztah mezi dcerou a mámou. Těší mě, že se můžeme přidat a společně tak rozčesávat Česko.
Vlaďka Erbová
modelka
Jako malá jsem si hrála s autíčky, česání panenek mě nebavilo, a možná i proto dodnes sama na sobě žádný zajímavý účes nezvládnu. S příchodem svých vytoužených dcerušek a jejich neposedných vlásků jsem pochopila, že je čas se něco přiučit. Takže knížku mojí kamarádky Aničky upřímně vítám. Je pro mě plná inspirace, dětských příběhů a rituálů. A právě ty jsou pro mě to nejcennější a lpíme na nich od narození. Neexistuje pro mě lépe strávený čas než s mými dcerami. A díky projektu Rozčesejme Česko jsme do těch našich holčičích rituálů přidaly i zábavné rozčesávání, okořeněné lehkým poučením, jak o sebe po všech stránkách pečovat. My Česko rozčesáváme rády!
Petra Eliáš Voláková
moderátorka a modelka

ROZČESEJME ČESKO!

Mít kudrnatou holčičku se může zdát, že máte vyřešeno – rozpuštěné vlásky vypadají vždy krásně. Ale přece jenom i já jako máma mám chuť vytvořit nějaké účesy. Stellinka byla pozvaná na natáčení a těší mě, že jsem se dozvěděla, jaké účesy jí sluší a jak na kudrnaté vlásky.
Tereza Netolická
šéfredaktorka časopisu Můj svět, maminka 5leté Stellinky
Moje tři holčičky chtěly účesy, co měly Aničky holčičky. Nemohla jsem přijít na tu podstatu. Ale díky videím ze školy účesů jsem zjistila, že je to vlastně brnkačka. Velmi oceňuji názvy účesů, to baví mě i děti a hned víme, co budeme česat. A češeme jak divé.
Veronika Nováková
dramaturgyně Váš prima receptář, maminka 9, 7 a 5letých princezen
Všichni dobře víme, že jsem nemehlo, ale podle videí zvládnu svoje víly zlobilky učesat i já, a to je co říct!
Lucie Nachtigallová
Deník fejsbukové matky, maminka dvou holčiček (10, 11) a jednoho rošťáka (11)
Pletení copánků již dávno není jen výsada maminek ale i kreativních otců 🙂 Anička mi poradila jak snadno zvládnout i složitější účesy, ze kterých jsou moje holky nadšené!
Honza Červenka
tatínek 3leté a 5leté holčičky
Tánička neustále sportuje, takže účesům se nevyhneme a obyčejný culík nám nestačí. Na závody je česala vždy trenérka. Jsem ráda, že jsem se díky 1. škole účesů mohla naučit grify, finty, fígle, jak rychle a krásně učesat. A je to tak rychlé, milé a zábavné, že nám to změnilo i naše rána a s radostí se češeme do školy.
Barbara Nováková
překladatelka, maminka 2 chlapečků a 8leté holčičky
Kolikrát jsme chtěly vyzkoušet nějaký zajímavý účes, ale nakonec nebyl čas vybírat ho na Youtube, o učení ani nemluvě. Škola účesů tenhle problém krásně vyřešila, protože nám všechno naservírovala až pod nos. Kromě toho díky chytlavým názvům odpadlo i složité domlouvání, co se vlastně bude česat.
Petra Vymětalová
lektorka pro počítačové blondýny, maminka 11leté a 14leté slečny
I přesto, že mám dva chlapečky, jsem z projektu nadšená a Aničce fandím. Často chodíme na narozeniny spolužaček mých synů, takže pro mě je 1. škola účesů jednoznačně číslo jedna, který daruju jako dárek.
Elin Špidlová
zpěvačka Bohemia Voice, maminka dvou chlapečků

Vstupte i vy do 1. školy účesů

1. škola účesů

EXISTUJE

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.