Online kurz TAJEMSTVÍ  ŠŤASTNÉHO DÍTĚTE, o kterém se mluví v médiích, se bude znovu otevírat!

Kdo jsem

 • vystudovaný psycholog a speciální pedagog
 • televizní dramaturg a scénárista
 • mediální specialista
 • máma dvou holčiček
 • zakladatelka MAMApsychologie
 • autorka kurzů Pozitivní máma

CO DĚLÁM?

Pomáhám maminkám prostřednictvím svého blogu a konzultací odpovídat na otázky „maminkovství“ ve všech směrech, které se jí týkají.

Více o tom, co dělám →

JAK S MAMINKAMI PRACUJI?

Učím maminky pomocí velmi jednoduchých a ověřených metod, jak si co nejrychleji pojmenovat jakoukoliv problematickou situaci a jak ji za podpory vlastních nástrojů řešit.

Více o práci s maminkami →

NĚCO O MNĚ

O psychologii jsem se začala zajímat v Německu, kde jsem se jako au-pair rok starala o 4 děti a na vlastní oči viděla, co s dětmi dělá rozpad rodiny. A i to byl důvod, proč jsem se místo jazyků nakonec rozhodla ponořit do tajů psychologie.

Více o mně →

ZAJÍMÁ VÁS VÍCE?

Chcete vědět víc o výchově dětí, podívat se na ni očima dítěte? Zajímá vás problematika manželského soužití? Nebo uvítáte rady, jak si zkrotit svoji domácnost?  Chcete být pozitivní mámou?

Ptejte se na vše, co vás ohledně maminkovství a jeho 5 rolí zajímá. Některé z vašich dotazů včetně odpovědí najdete na blogu či na facebokové stránce Pozitivní MÁMA.

Mé heslo je:
VŠE JE ŘEŠITELNÉ
, pokud chcete a jdete do toho srdečně a s úctou k sobě i druhým. A také pokud se umíte usmívat a smát.

Přeji vám, ať je pro vás MAMApsychologie inspirací a budu se těšit.
(s)mějte se!

Připravuji pro vás selfie projekty. Prvním z nich je videokurz Minidovolená každý den, do kterého můžete vstoupit zdarma už teď.

VSTOUPIT do videokurzu zdarma

CO DĚLÁM?

Pomáhám maminkám prostřednictvím svého blogu a konzultací odpovídat na otázky „maminkovství“ ve všech směrech, které se jí týkají.

Pomocí 5 rolí, které každá maminka má a kterými se MAMApsychologie zabývá (já – žena, já - pracující žena, já - partnerka, já - máma a já – manažerka domácnosti), určíme postavení maminky v rodině, pracujeme na silných stránkách a odstraňujeme ty slabé.

Podstatou je, aby se maminka dokázala podívat na svých 5 rolí jako na součást jí samotné a uvědomila si, že právě ona je jediná a jedinečná, a sama o sobě je více než „pouze“ součet těchto 5 rolí.

Cílem je, aby maminka žila v harmonii se všemi 5 rolemi. Jedině tak může být spokojená. To je stav, kdy se právem může cítit dokonalá.

Celý proces není ani psychoterapií, ani zpovědnicí, ale novou metodou, jejímž výsledkem má být ucelený pohled na mámu samotnou jejíma vlastníma očima.

Je to taková hra sama se sebou.  Vše, co se děje ve hře MAMApsychologie musí být funkční a mít tato pravidla:

 • chtít na sobě pracovat,
 • respektovat názory nejen své, ale i ostatních maminek,
 • občas se dívat na svět očima dětí,
 • nesnažit se dosáhnout nereálné dokonalosti,
 • dokázat, že dokonalá máma existuje,
 • přijmout fakt, že dokonalá máma je spokojená máma.

JAK S MAMINKAMI PRACUJI?

Učím maminky pomocí velmi jednoduchých a ověřených metod, jak si co nejrychleji pojmenovat jakoukoliv problematickou situaci a jak ji za podpory vlastních nástrojů řešit.

Pracujeme na konkrétních situacích nebo celkovém pohledu. Jde to ruku v ruce. Používáme pozitivní přístup,  kterým je jasně a přesně aplikovatelný model na zvládání denních situací v reálném životě.

Zlehčeně tomuto modelu říkám – kázeň, pořádek, řád. Zároveň mu však musí vládnout pohoda a radost.

Za vším hledej sebe, tvrdím s oblibou. Počítejte s tím, že při práci na sobě podle MAMApsychologie narazíte i na své ego. I s ním je potřeba čas od času si popovídat. Není často nakloněné změnám, ale i s tím umíme zabojovat.

Spokojená máma je pro sebe i všechny kolem dokonalá. To je náš cíl. Na tento „titul“ může být pak náležitě hrdá. Maminky, které „titulu“ dosáhly, vědí, že cesta k němu není zrovna procházka růžovou zahradou, ale zároveň vědí, že stojí za to. 

Mým cílem je pomoci Vám tento titul získat.

O MNĚ

O psychologii jsem se začala zajímat v Německu, kde jsem se jako au-pair rok starala o 4 děti a na vlastní oči viděla, co s dětmi dělá rozpad rodiny. A i to byl důvod, proč jsem se místo jazyků nakonec rozhodla ponořit do tajů psychologie. O rok později jsem úspěšně složila přijímací zkoušky na Univerzitu Karlovu.

Už ke konci studia jsem věděla, že se chci v budoucnu zaměřit na sexuologii. Sešlo z toho kvůli (nakonec bych vlastně řekla spíš „díky“) studentskému přivýdělku v televizi. Oslnila mě totiž natolik, že jsem tam zůstala 15 let.

Z brigády natáčení reportáží o hendikepovaných lidech (pořad Klíč na ČT) jsem se postupně stala scénáristkou, dramaturgyní, PR manažerkou, marketérkou a manažerkou desítky projektů Rodinných pout, VyVolených, až Ordinaci v růžové zahradě.

Stihla jsem toho i víc. Psát rozhovory, řídit časopis pro rodiče a děti, být tiskovou mluvčí Národního divadla.

Kromě práce jsem neměla téměř na nic čas. Až na jednu jedinou věc. Tou byl můj tajný deník maminek. Sledovala jsem, jak se změnily a mění od momentu, co se staly mámou. Jak jsou radostné, pak zdrchané. Jak mají jiné priority. Jak si kolikrát něco nalhávají. Jak se jim rozpadají jejich sny. Nebo jak si své sny začínají plnit při dětech. Zajímalo mě vše.

Psala jsem o ženách, které, ač byly zpočátku spokojené (tudíž pro okolí i sebe dokonalé – ať už jako ženy, zaměstnankyně či manažerky,  partnerky, mámy či hospodyně), se najednou začaly „vymlouvat“ na to, že „vše se nedá stihnout…“, že „vlastně nejsou dokonalé… Měly pocit, že nic nestíhají, že po nich nikdo nemůže vlastně jako nic chtít, že nemají čas a že toto a ono…a že ho budou mít, až děti vyrostou…a pak to bude zase ok…“

Na chvíli jsem se stala jednou z nich. Pomohla mi psychologie. Marně jsem ale sháněla psychologa či kouče specializovaného na problematiku maminek.

A tak jsem se tím koučem stala sama.

Nejdříve pro sebe. Nyní i pro vás.

Vytvořila jsem projekt MAMApsychologie a pozitivní metodu, která Vás naučí být nejen spokojenou mámou, ale také brát život Mámy s nadhledem a humorem.

Kéž je přínosem i Vám!

Anna

KONTAKT

E-mail

anna@mamapsychologie.cz


Kontaktní formulář